Lyle LCU50001RA10X7 Rflctv Hair Coverage Notice Sign 7x10in
Brand:
LYLE
Model:
LCU50001RA10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Hairnets And Beard Covers Required In This Area
Sign Mounting Location
Wall
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Metal
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.6"
Width
0.6"