Lyle LCU40708ND14X10 Cotton Dust Danger Lbl 10x14in Polyest
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Cotton Dust Causes Damage To Lungs (Byssinosis) Wear Respiratory Protection In This Area
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
0.57"