Lyle LCU40701RD14X10 Lockout Tagout Danger Rflct Lbl 10x14in
Sign Header
Warning
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Corrosive Materials Wear Protective Clothing
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10 in x 14 in
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
0.57"