Lyle LCU40701NP14X10 Lockout Tagout Danger Sign 10x14in Plstc
Sign Header
No Header
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Emergency Shut Off Switch
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10 in x 14 in
Sign Mounting Style
Adhesive
Sign Format
Other Format
Height
0.6"
Width
0.6"