Lyle LCU40697NA10X7 Alum Formaldehyde Danger Sign 7x10in
Brand:
LYLE
Model:
LCU40697NA10X7
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Formaldehyde Irritant & Potential Cancer Hazard Authorized Personnel Only
Sign Material Group
Metal
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.6"
Width
0.6"