Lyle LCU40691ND14X10 Combust Area Danger Lbl 10x14in Polyest
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Highly Combustible Area No Welding, Burning Or Open Flames Permitted
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
10.5"