Lyle LCU40679NP14X10 Ethylene Oxide Danger Sign 10x14in Plstc
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Contains Ethylene Oxide Cancer Hazard And Reproductive Hazard
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.6"
Width
0.6"