Lyle LCU40677RD14X10 Lockout Tagout Danger Rflct Lbl 10x14in
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
PPE Required While Mixing Chemicals
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7 in x 10 in
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.57"
Width
0.57"