Lyle LCU40674NA10X7 Alum Ppe Danger Sign 7x10in Alum
Brand:
LYLE
Model:
LCU40674NA10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Protective Equipment Must Be Worn In This Area At All Times
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Metal
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.6"
Width
0.6"