Lyle LCU40670NP14X10 Vinyl Chloride Danger Sign 10x14in Plstc
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.6"
Width
10.5"