Lyle LCU40661ND14X10 Hazard Area Danger Lbl 10x14in Polyest
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Hazard Area No Unauthorized Personnel Beyond This Point
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
0.57"