Lyle LCU40658RA10X7 Rflct Combustbl Dust Danger Sign 7x10in
Brand:
LYLE
Model:
LCU40658RA10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Combustible Dust No Smoking, Welding Or Compressed Air
Sign Material Group
Metal
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
7" x 10"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.6"
Width
0.6"