Lyle LCU40658ND14X10 Combust Dust Danger Lbl 10x14in Polyest
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Combustible Dust No Smoking, Welding Or Compressed Air
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
10.5"