Lyle LCU40606NP14X10 Plastic Hot Danger Sign 10x14in Plastic
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Hot Equipment Unauthorized Persons Keep Out
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.6"
Width
0.6"