Lyle LCU40600ND14X10 Nitrogen Danger Lbl 10inx14in Polyester
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Nitrogen Storage No Smoking No Open Flames
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
0.57"