Lyle LCU40589NP14X10 Plastic Eye Danger Sign 10x14in Plastic
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Eye Protection Must Be Worn In This Area
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor/Outdoor
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Height
0.6"
Width
0.6"