Lyle LCU40586RD14X10 Lockout Tagout Danger Rflct Lbl 10x14in
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Header
Caution
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Maximum Load _____Lbs
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
7 in x 10 in
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
0.57"