Lyle LCU40586NA10X7 Alum Lockout Tagout Danger Sign 7x10in
Brand:
LYLE
Model:
LCU40586NA10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Safety Harness And Lifeline Required
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10 in x 14 in
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.6"
Width
0.6"