Lyle LCU40521ND14X10 Emrgncy Exit Danger Label 10x14in Polyes
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Do Not Enter Emergency Exit Only
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
0.57"