Lyle LCU40397ND14X10 Conveyor Safety Lbl 10x14in Polyester
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Overhead Conveyor
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
0.57"