Lyle LCU40396RD14X10 Trfc Safety Danger Rflct Label 10x14in
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Look Out For Cars
Sign Mounting Location
Wall
ADA Compliant
No
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Adhesive
Height
0.57"
Width
0.57"