Lyle LCU40134NP14X10 Flammable Gas Danger Sign 10x14in Plstc
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Flammable Gas. Keep Fire Or Flame Away. No Smoking Death Or Serious Injury Will Occur.
Sign Material Group
Flexible Plastic
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
ANSI/OSHA Format
Height
0.6"
Width
0.6"