Lyle LCU40124NP14X10 Diesel Danger Sign 10x14in Plastic
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Diesel Fuel. No Smoking, No Open Flames Will Result In Serious Injury Or Death.
Sign Material Group
Flexible Plastic
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
ANSI/OSHA Format
Height
0.6"
Width
0.6"