Lyle LCU40088RD14X10 Eye Danger Rflct Label 10 in X 14 In
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Eye Protection Required In This Area. Serious Injury Will Result.
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
10" x 14"