Lyle LCU40088RD10X7 Eye Danger Rflct Label 7 in X 10 In
Brand:
LYLE
Model:
LCU40088RD10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Eye Protection Required In This Area. Serious Injury Will Result.
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
7" x 10"