Lyle LCU40035NP14X10 Carbon Monoxide Danger Sign 10inx14in
Protective Coating
Clear Liquid Laminate
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Carbon Monoxide May Be Present. Wear Necessary Protective Equipment And Proceed With Caution.
Sign Mounting Location
Wall
Sign Material Group
Flexible Plastic
Retroreflective Grade
Not Retroreflective
Nominal Sign Size
10" x 14"
Sign Mounting Style
Mounting Holes
Sign Format
ANSI/OSHA Format
Height
0.6"
Width
0.6"