Lyle LCU40007RD5X35 Acid Danger Rflct Label 3.5in X 5in
Model:
LCU40007RD5X35
Protective Coating
No Protective Coating
Sign Shape
Horizontal Rectangle
Sign Legend
Acids Contact Will Result In Severe Burns, Injury Or Death.
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
3-1/2" x 5"