Lyle LCU40007RD10X7 Acid Danger Rflct Label 7 in X 10 In
Model:
LCU40007RD10X7
Protective Coating
Clear Film Laminate
Sign Shape
Vertical Rectangle
Sign Legend
Acids Contact Will Result In Severe Burns, Injury Or Death.
Sign Material Group
Reflective Sheeting
Indoor/Outdoor Usage
Indoor Only
Retroreflective Grade
Engineer Grade
Nominal Sign Size
7" x 10"