Kipp K1595052X20 Bolt
Brand:
KIPP
Model:
K1595052X20
infotip-icon
View other Flange Bolts dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Drive Type
Hex
Thread Size
M5
Thread Style
Fully Threaded
Material Grade/Class
Grade 316L
System of Measurement
Metric
Fastener Length
20 mm
Overall Length
28.5 mm
Material Type
Stainless Steel
Drive Size
8 mm