Kipp K141108X40 Bolt
Brand:
KIPP
Model:
K141108X40
infotip-icon
View other Flange Bolts dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Drive Type
Hex
Thread Size
M8
Thread Style
Fully Threaded
Material Grade/Class
Grade 316L
System of Measurement
Metric
Fastener Length
40 mm
Overall Length
46.5 mm
Material Type
Stainless Steel
Drive Size
13 mm