Kipp K133010X75 Bolt
Brand:
KIPP
Model:
K133010X75
infotip-icon
View other Flange Bolts dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Drive Type
Hex
Thread Size
M10
Thread Style
Partially Threaded
Material Grade/Class
Grade 316L
System of Measurement
Metric
Fastener Length
75 mm
Overall Length
83.3 mm
Material Type
Stainless Steel
Drive Size
16 mm
Minimum Thread Length
12 mm