Jw Winco 9133M625KU GN913.3-M6-25-KU Set Screw Nylon Tip
Brand:
JW WINCO
Model:
9133M625KU
infotip-icon
View other Screw dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Unit System
Metric
Thread Size
M6
Material
Steel
Drive Style
Socket
Finish
Black Oxide
Drive Size
3 mm
This spec is not available in the specification table.
Point Type
1/2 Dog
Overall Length
26.3 mm
Point Material
POM
Fastener Length
25 mm