Ingco DM110004 Digital Multimeter 1000V 9999 Count Smart
Brand:
Ingco
Model:
DM110004
Image
Image
Product Description
  • VA colour display screen
  • Display: TRUR RMS 9999 counts
  • DC/AC Current:9.999mA/99.99mA/600mA/10A
  • DC Voltage:99.99mV/999.9mV/9.999V/99.9V/1000V
  • AC Voltage:99.99mV/999.9mV/9.999V/99.9V/750V
  • Resistance:999.9Ω/9.999kΩ/99.99kΩ/999.9kΩ/9.999MΩ/99.99MΩ
  • Capacitance:9.999nF/99.99nF/9.999nF/99.99nF/999.9uF/9.999mF/99.99mF
  • Frequency:99.99Hz/999.9Hz/9.999kHz/99.99kHz/999.9kHz/9.999MHz
  • Temperature:-40.0℃~1000.0℃(-40.0℉~1832.0℉)