Facom Screwdriver, Protwist, Slotted, 6.5 X 100mm Oal 259mm ATF6.5X100
Brand:
Facom
Model:
ATF6.5X100
Image
Image
Product Description
  • Cylindrical tip for access to sockets.
  • Extra long blade up to 300 mm for hard-to-reach and remote places.
  • On-line heat treatment: + 100% durability and + 100% strength.
  • Handle material: Soft Grip for greater comfort and always resistant to chemical products.
  • Optimized handle ergonomics: + 10% tightening torque.