Aeroquip WH0042424MP24FJ12 Hydraulic Hose Assy Sae 100R4
Fitting Size
1 1/2" x 1 1/2"
Fitting Type
MNPT x FJIC
Hose Inside Diameter
1-1/2"
Hose Length
12"
Black
Max. Working Pressure @ 70 F
150 psi
Hose Configuration
Coupled Assembly
Safety Factor
4:1
Hose Outside Diameter
2"