3M 5419 3/4 X 36 Yd Tape, Sealing, Translucent, 0.75INX36YD
Brand:
3M
Model:
5419 3/4 X 36 YD
infotip-icon
View other Polyimide Tapes dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tape Width - Imperial
0.75"
This spec is not available in the specification table.
rohsCompliant
YES
Adhesive Type
Silicone Adhesive
Roll Length - Metric
33 m
Tape Colour
Gold
Tape Width - Metric
19.05 mm
Roll Length - Imperial
108 ft
Product Range
5419 Series
Total Tape Thickness
2.7 mil (0.07 mm)