3-m FDI14-250Q Terminal, Female Disconnect, 0.25", Crimp, Blue
Brand:
3M
Model:
FDI14-250Q
infotip-icon
View other Quick Disconnect Crimp Terminals dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Terminal Type
Female Quick Disconnect
Terminal Material
Brass
Insulator Material
Nylon (Polyamide)
Insulator Colour
Blue
Tab Size
6.35mm x 0.81mm
Wire Size AWG Min
14 AWG
Wire Size AWG Max
16 AWG